Spotkanie integracyjne Krzyżewskich w Kamiance.

Kolejne spotkanie integracyjne wyznaczyliśmy sobie na 6 dzień czerwca 2015r. Doszło do niego  w Kamiance k. Ostrołęki. Przybyły 22 osoby i w czasie dwóch pracowitych dni odwiedziliśmy Pomnik Mauzoleum Żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką w czasie Powstania Listopadowego, oddaliśmy hołd bohaterskiemu generałowi Ludwikowi Kickiemu, poległemu w szarży jazdy polskiej na oddziały rosyjskie w Krukach, obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Sali Tradycji Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 kultywującej tradycje 5. Pułku Ułanów Zasławskich, (opiekunka sali otrzymała książkę „Krzyżewscy – sekrety starej skrzyni”, by przypominać zwiedzającym o służbie wojskowej Juliusza w stopniu  podchorążego w Ostrołęce i jego udziale w wojnie obronnej w szeregach tej formacji). Zwiedziliśmy też Muzeum Kultury Kurpiowskiej. W organizacji spotkania wydatnie pomogli nam kuzyni Ela i Marek Skalscy, ustalając menu i rezerwując pokoje gościnne w zajeździe pana Galanka i jak zwykle pojawiła się w naszym towarzystwie, trochę jak meteor, „słodka” Ela ze Złotokłosu zarzucając nas doskonałymi krówkami owiniętymi w papierki z nazwiskiem Krzyżewskich.

Kolejne spotkanie integracyjne wyznaczyliśmy sobie na 6 dzień czerwca 2015r. Doszło do niego  w Kamiance k. Ostrołęki. Przybyły 22 osoby i w czasie dwóch pracowitych dni odwiedziliśmy Pomnik Mauzoleum Żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką w czasie Powstania Listopadowego, oddaliśmy hołd bohaterskiemu generałowi Ludwikowi Kickiemu, poległemu w szarży jazdy polskiej na oddziały rosyjskie w Krukach, obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Sali Tradycji Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 kultywującej tradycje 5. Pułku Ułanów Zasławskich, (opiekunka sali otrzymała książkę „Krzyżewscy – sekrety starej skrzyni”, by przypominać zwiedzającym o służbie wojskowej Juliusza w stopniu  podchorążego w Ostrołęce i jego udziale w wojnie obronnej w szeregach tej formacji). Zwiedziliśmy też Muzeum Kultury Kurpiowskiej. W organizacji spotkania wydatnie pomogli nam kuzyni Ela i Marek Skalscy, ustalając menu i rezerwując pokoje gościnne w zajeździe pana Galanka i jak zwykle pojawiła się w naszym towarzystwie, trochę jak meteor, „słodka” Ela ze Złotokłosu zarzucając nas doskonałymi krówkami owiniętymi w papierki z nazwiskiem Krzyżewskich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na zdjęciu od lewej: Marek Skalski z Warszawy, Andrzej z Warszawy, Janusz z Gdańska, Małgorzata ż. Andrzeja z Warszawy, Elżbieta Skalska z Warszawy wnuczka Marcjanny, Magdalena Jaworowska z Ostrołęki c. Wandy, a za nią mąż z córeczką, Waldemar z Suwałk, Natalia z Karlina, Józef z Suwałk, Edward z Ursusa (Warszawy), Henryk z Sulejówka, Hanna ż. Jana Romualda z Julianowa (Warszawy), Elżbieta z Sulejówka, Krystyna z Ursusa (Warszawy), Andrzej z Lipnik, Janina z Lipnik, Wiesława z Przasnysza ż. Waldemara, Waldemar z Przasnysza.